Aktuality28. 11. 2019

Vzdálená spolupráce na konferenci Supercomputing 2019

CESNET předvedl možnost vzdálené spolupráce v živé kultuře na konferenci Supercomputing 2019, která se konala 18. – 21. 11. 2019 v Denveru. Náš kolega Ing. Jiří Kubišta a Domenicem Vicinanza z GÉANTu, který hrál na elektrické klávesy, se propojili s předním trumpetistou Davidem Spencerem na Univerzitě v Memphisu. Propojení bylo realizováno zařízením MVTP-Audio, jež je výsledkem vlastního výzkumu a vývoje. Přidané zpoždění v kodeku obrazu a zvuku je přibližně 1 ms.

Aktuality5. 11. 2019

CESNET zrychlil připojení Fyzikálního ústavu AV ČR na 100 Gbps

Fyzikální ústav AV ČR zvýšil rychlost svého připojení k e-infrastruktuře CESNET na 100 Gbps. Dosavadní připojení rychlostí 4 x 10 Gbps už bylo nedostatečné pro práci s velkými daty, konkrétně pro zpracovávání obrovského množství dat produkovaných největším urychlovačem částic na světě LHC, který je umístěn v mezinárodní laboratoři CERN ve Švýcarsku. Více informací najdete v naší společné tiskové zprávě.

Aktuality1. 11. 2019

Konference o nových IP technologiích

Ve čtvrtek 31.10. se konala konference o nových IP technologiích pro live video produkci a přenosy v České televizi, kterou organizačně zajišťovala firma DISK Systems. Byly prezentovány zkušenosti českých uživatelů a systémových integrátorů v konkrétních provozech a instalací. V programu také vystoupil náš kolega Dr. Sven Ubik s příspěvkem Nízkolatenční přenosy pro živou kulturu přes síť. Návštěvníci měli možnost vyzkoušet si sami naši technologii MVTP-Audio.

Aktuality29. 10. 2019

Vyhodnocení The Catch 2019

Minulý čtvrtek proběhlo slavností vyhodnocení hackerské soutěže The Catch 2019. Medaile získala TOP 20, která zabojovala a pomohla tak ochránit svět. Vítězem se stal Milan Boháček, druhé místo obsadil Josef Gajdušek a třetí se umístil Martin Dušek. Do bojů proti vzbouřeným strojům se zapojilo 732 hráčů. Všem zúčastněním gratulujeme a poklona pro hlavní vítěze.
The Catch 2019 má své vítěze, ale úkoly jsou otevřené a hrát se může do konce roku. Zajímavá vás řešení úkolů? Na write-upy se můžete podívat zde.

Akce

V nejbližší době žádné akce nepořádáme.

archiv akcí…